Svet HP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svet HP

.
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell

Ići dole 
AutorPoruka
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell   Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell EmptyPet Feb 27, 2009 9:12 pm

Trcao je sto je mogao brze.Vreme je bilo u pitanju.Ako ne pozuri bice kasno.Njegov opstanak je u pitanju.A povrh svega ljudski svet mu je bio cudan,jer on nikada nije izasao iz te sobe.Ovo je bilo opasno po njega a i nje.Larissie je duh,sam centar,sve sto je Radmalla to je i on.Bili su kao brat i sestra.Ponekad bi ga Radmalla pustala da pricaju zajedno kad je bila usamljena.Imao je plave oci,crnu kosu i pune usne,bas kao i Radmalla.Kada biste ga videli zajedno sa Radmallom umislili biste da su blizanci.
Bio je van sebe,lutajuci New Yorku cinilo mu se da nikada nece naci gospodara Yavalle.Ljudi su jurili tim gradom,on nije navikao na buku ili guzvu.Covek bi se tu pogubio,cak i zaboravio razlog zasto je u New Yorku.Ali ne i on.On se secao celog dogadjaja do poslednje sekunde.
Besmrtnost nekada nije vecna kao sto mislite,postoje stvari koju uticu na takve ljude.U ovom slucaju to je najgora od svih Ukalingua.Ukalingua je u stvari situacija u kojoj se Besmrtni ljudi upletu.To je kada zrtvuju sebe zarad nekog svog pra-unuka.Posle nacinjene zrtve Besmrtni ljudi dobiju bled ten,usne im se zalede,mracne tvari ih okruziju i polako postaju duhovi.Bas u tom trenutku,kada je Radmalla postajala sve bledja i bledja,ona je oslobodila Larissia pustajuci ga tako da luta New Yorkom..............
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell   Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell EmptyPet Feb 27, 2009 9:41 pm

......................Konacno,bez ikakvog znaka naleteo je na nesto sto bi ga dovelo do gospodara Yavalle.Bio je to pab sa orlom na sebi.Znam da mislite kako je mogao da vidi orla bilo gde,ili da ima mnogo pabova sa orlovima ili tako nesto...Ali nekada covek kada ima jaku zelju za necim,i traga na kraju nadje-intuicijom.Usao je unutra.
"Interesuje me ko je glavni u ovom pabu,"upitao je.
"Moj drug Yalli",rece barmen,"a ti mi decko delujes poznato."
"Neznam mora da ste me pomesali sa nekim."
"Znas decko radio sam ja po pabovima sirom Skotske,i pamtim dobro lica,a isto takodje mogu da omirisem cudne stvari moj decko."
"Da li mogu da vam verujem,"upita Larissie.
"O da da,ja ti moj dragi cuvam tajne jos pre nego sto si se ti rodio."
"Kada bi vam rekao da sam duh,da li bi mi verovali?"
"Hahahaha DUH!?Decko mora da imas bujnu mastu,zar ne Ritsone?"
Nasta kratko smejanje prisutnih i dobacivnje na Larissiev racun kao,mali vrati se u vrtic.
Zatim kada je barmen primetio da ljudi saljivo reaguju,pridje Larissiu ozbiljno i sapnu mu na uvo:
"Prati me."



U sledecem delu saznace te ko je misteriozni barmen.
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell   Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Feb 28, 2009 1:10 pm

.............Barmen ga je uveo u kancelariju.zatvorio je vrata i pogledao okolo da bi se osigurao da niko nije tu.Zatim je primakao stolicu i seo:
"Sedi,znam zasto si ovde"
"Kako znate",upita Larissie.
"Nevidjaju se momci kao ti svaki dan,imamo mi ovde mnogo pijandura koje lupetaju gluposti,ali ti,ti si bio mrtav ozbiljan"
"Znali ste da cu doci",upita duh,"i ko ste vi ustvari"
"Da znao sam,juce sam video na pijaci devojcicu koja je imala plavu kosu i neki dobrocudan pogled,a nadam se da ti znas sta je ona?"
"Moj glasnik",odgovori nesigurno duh.
"Upravo tako.Svako telo ima duha,a svaki duh ima svog glasnika.Da bi preziveo u ovom svetu mi,dragi moj moramo imati veze izmedju nas.A zasto?Da se ne bi izgubili.Jer mi smo nadareni,a ovaj svet surov.Zivimo u Heritonovom svetu,a ovaj svet nije savrsen."
"Ali ko ste vi?"
"Ja sam Yavalle,ali zbog moje carobnosti morao sam godinama i godinama da menjam imena,i tako sam danas Yalli",odgovori mirno.
"Dosao sam da mi pomognete",rece ocajno Larissie.
"Da znam devojka,njeno je vreme da ode,nemoze umaci sudbini"
"Kako mozete!Ja cu nestati",odgovori ljutito Larissie.
"Ali decko zar ne shvatas da je te tesko,trazis nemoguce!"
Larissie nije znao sta da radi,.Izasao je ljutito.Zasto je Radmalla morala da se zrtvuje za necaka koji je bio u bolnici?Zasto?Bili su najbolji prijatelji,bili su kao brat i sestra.I sada ona unistava oboje.
Lutajuci ponovo kroz New York,shvatio je da nema novaca i nema gde da prespava.Teleportovao se na neki poljanak planine Apalaci.Nasao je neko drvo,sklupcao se kod njega i zaspao.

U sledecem delu saznacete sta se zbilo u poljani Apalaca
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell   Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Feb 28, 2009 1:31 pm

.............Dok je spavao sanjao je njegov zadnji trenutak,kako ga provodi bez Radmalle.Bio je ljut ali opet ravnodusan.Zatim oseti kako nesto sija,pomislio je da je dosao kraj.
"Otvori oci Larissie",rece mu umiljat i nezan zenski glas.
"Da li je vec kraj,"upita.
"Hahaha vi dusi ste tako smesni,ne naravno da nije ovo je tvoj pocetak"
"Miledist mi je javila da si trazio gospodara Yavalla,taj matori se plasi,ne zameri mu,nije hteo da ga Heriton proganja ponovo."
"Miledist?Moj glasnik?"
"Da to je njeno ime",rece zena i sedne pored njega,"Vidis sve ima razloga,svet,zvezde,sve,cak i ovo sto ti se desava Sudbina se mora ispuniti"
"Ali ko ste vi?"
"Majka svih carobnjaka,besmrtnika i vila,sestra Hertinova,da ja sam Elaliya."
Larissie ostade bez reci.Osetio kako jezik jednostavno ne funkcionise.Ali Elaliya se samo nasmesi.
"Larissie,ona ce morati da ode,nema druge.Previse pati ovde,ovaj svet nije za nju.Ona je savrseno bice,a savrsena bica pripadaju Luenistu,to je nas svet.Ali Larissie slusaj me dobro.Ona je stavljena ovde u svetu mog brata da predje prepreke da bi dosla kod nas.A ti imas priliku da biras:
hoces li nestati zauvek
ili postati covek i na kraju dodjes kod nas."
"Ali ona ce biti dobro,ja cu biti dobro.Biram da postanem covek."
"Dobro,drago mi je sto nisi toliko ocajan i tuzan,a bila sam sigurna da ces odabrati ovo drugo.Dajem ti priliku da se oprostis od Radmalle,znas zivot ovde ce potrajati."
Kada je Elaliya zavrsila stvorila se soba gde se zadnja tvar izvukla.
"Radmalla nisam uspeo da nas spasem",rece Larissie.
"Sssss,nemoj da me zalis,razmisljala sam ovde i shvatila da je najbolje",rece ona,"a sem toga vi duhovi uvek imate pravo biranja,samo da bi vas drzali na oku,pricaju vam strasne stvari o Savrsenom sevetu."
"Pa ovo je zadnji pozdrav,izgleda",rece Larissie.
"Cuvaj se brate",odgovori Radmalla.

Dragi moji ovo nije kraj,u sledecem delu saznacete jos neke stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell   Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Feb 28, 2009 1:46 pm

Ime mi je Larissie,sad sam covek znate,po nekom ljudskom racunjanju imam 28 godina.Srecan sam.Devojcica-glasnik Miledist secate se,sada je moja zena.Imamo blizance Radmallu i Erdona.Besmrtnost nije vecna,ali besmrtnost je ono sto ljudi ovde u obicnom ne savrsenom svetu imaju,to je pravo blago.Nemogu da kazem da zivot koji traje 600 godina nije uzbudljiv,ali ovaj je jos bolji.Zavrsio sam medicinu i spasavam zivote obicnim ljudima.Miledist je zavrsila umetnost.Zivimo srecno.Secam se da je bilo tesko oprostiti se od Radmalle,ali zivot ide dalje,molio bih vas da ne plasite duhove toliko,nismo mi glupi.Sve u svemu hvala.Nije da ce nam se zivotni vek zavrsiti uskoro ali,napravit nem malo mesta tamo,zelimo da gledamo nase odatle,da ih cuvamo.

PISMO KOJE JE LARISSIE POSLAO ELALIYI 10 GODINA OD PRELASKA DUHA U COVEKA.

..................KRAJ...................
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell   Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell
» Lost pages of Trinidad Maria Gardell-molim vas da niko ne pise sem mene
» My story..xD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Svet HP :: Diagon Aleja :: Biblioteka-
Skoči na: