Svet HP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svet HP

.
 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell

Ići dole 
AutorPoruka
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell   Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Mar 07, 2009 1:38 am

"Osetis li nekad da je tu blizu tebe ali opet daleko.Ja znam taj osecaj.Stalno ga imam.Kao da stalno zelim da ga sustignem ali on stalno pobegne.Opet on.Opet taj cas.Taj minut.Ufffffff,sta da radim.
Ime mi je Rachell.Obozavam igru i muziku.Idem na razne casove plesa.Igra i muzika su moj zivot,moja inspiracija.Inace sviram harfu i flautu,i idem na casove salse,tanga,baleta,foks trot i jos neke,inace komplikovani za objasnjivanje.Plus idem na gimnastiku.
Razlog za zasto vam ovo pricam,cucete...."
.
.
.
.
.
.
-Rachel!!
-Molim bre?-rece Rachell i izvadi slusalice iz uveta.
-Zasto tako zuris?
-Eto vidis neznam ni sama.
Helen i Rachel su najbolje drugarice jos od 7 godina.Njihovo prijateljstvo traje evo vec 10 godina.
Usle su u centar za mlade plesace "LEDS".Prosle pored ucionice za salsu i balet i uputile se ka ucionici za tango.Na vratima su stajali jedna devojka i decko,ocito neki 19-ogodisnjaci koji ne daju nikom da udju.Prvo sto im palo na pamet da je decko mnogo problematican,Ali, na zaprepascenje on se ljubazno sklonio,nego devojka je ta koja se durila i cerekala,pricajuci da su se dogovorili da nikog ne pustaju.Decko se pravdao.Ali one se nisu osvrtale previse na njih.Dok su se spremale vodile su razgovor.
-Mora da su novi-rece Helen
-Zasto imam utisak da je ona devojka nova Stacy,taman smo se otarasile nje sad dolazi i ova-rece zustro Rachell.
-Mama kaze da se tako stalno desava u zivotu-kaza Helen.
-Sta mislis odakle su?-upita Rachell.
-Nemam pojma i ne interesuje me-odgovori.

-Devojke proba!!!-doviknu instruktorka plesa Mrs.Boston-Rachell,odlicno si odigrala na koncertu u Francuskoj.Idemo devojke da probamo koreografiju.
Devojka sa vrata je frknula i napravila izraz "znam ja bolje",dok je decko pomno gledao.Po zavrsetku koreografije devojka je zagrlila decka sto je Helen shvatila kao njeno oznacacavanje teritorije.
-Super Helen,odlicno,Rachell zasto si se zbunila?-upita Mrs.Boston
-Ma nista setila sam se nesto-odgovori Rachell,secajuci se tako svoje svadje sa sestrom (koja nije narocito posebna ali eto njoj je zapalo u glavi).
-U redu,novajlije hocete da nam pokazete sta znate.Ok,deco ovo su Georgia i Jack.Georgia je iz SAD-a,a Jack je iz Shefielda.
Nasta pometnja,nasta se Georgia jako ljutila,pricajuci kako nema koncetraciju.
-Tisina klinci-razdra se
-Mi nismo klinke-odgovori Rachell.
I stvarno medju svim onim 14-ogodisnjacima ne mozete bas da kazete da su 17-ogodisnjaci klinci zar ne?
-Ee ne pravi se pametna-Odgovori ljutito Georgia.
-Ma sta me briga sta ti mislis.
-Devojke,devojke prekinite svaku svadju-Ubaci se Mrs.Boston.
Koreografija je bila osrednja,nasta je devojka stalno pricala kako je Jack kriv.Nakon svih tih prebacivanja on se samo pokupio i otisao."Jadna " Georgia je ostala zapanjena.Zvonilo je za kraj casa.Na izlazu Rachell se oprasta od Helen.
-Ee vidimo se-rece Helen.
-Vazi u skoli,ajde pozzz-kaza Rachell.
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell   Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Mar 07, 2009 12:43 pm

-Rachell za pet minuta nastupas.
Rachell uze svoju flautu i izdahnu jednom.To je to.Izasla je iz sobe i usla na scenu iza zavese.Cekala je.Kad se zavrsilo mogla je da udje unutra.Pocelo je.Udahnula je jednom prislonila flautu i krenula.Ali na polovini se zbunila.Zapravo zbunili su je natpisi "Uz tebe drugari iz "LEDS"-a".Nije znala gde je stala,ali to se desilo u trenutku tako da je ona pocela da svira nesto sto je isprobavala kuci na flautu.Neki njen mix.Zvucao je dobro,ali je ona najvise strepela da joj sudije ne zamere.Muzika je bila predivna,bar po njoj.Zavrsila je tecku,poklonila se i otisla.
-Rachell,ima bre da te ubijem,kako si bre zaboravila melodiju-rece kroz smeh nastavnica-ali uspela si!Odrzala si ono tvoje poznato "the show must go on",bravo!!
-Hvala dobro je sto sam imala na umu neku melodiju-rece Rachell.
-Eeej Rachell nemoj tako i da zeznes sa nasim bendom-dovikivali su joj Trent i Graham.
Rachell se samo nasmejala i nastavila put do izlaza.
Drugovi iz "LEDS-a" kao i drugari iz benda su se zapitali kuda se uputila.
Direktorka je imala nesto da joj kaze:
-Rachell,ti si talentovana mlada dama,ovo nesto ne bi uradio cak ni profesor.Sudije su odusevljene,oni misle da si ti komponovala muziku preko one.Hajde sad mozes da udjes i da gledas zajedno sa prijateljima,ali ih samo malo smiri.
-Znate sta mnogo sam umorna ipak bi odisla kuci,dovidjenja.
-Dovidjenja Rachell-Rece direktorka.
.
.
Bilo je prelepo posle podne.Rachell je isla u "LEDS" na probu za predstojeci korak.Malo je kasnila zbog sinocneg koncerta.Usla je u ucionicu opsteplesa.Trenutno su Jack i Georgia probali svoju novu koreografiju.
-Da li je moguce da je neko toliko pun sebe?-sapnu joj Helen.
-Pa moguce je,secas se Stacy,nije bilo bas davno kad nam je zagorcavala zivot-Odgovori uz smesak Rachell.
-Nego odo ja na balet,vidimo se kasnije.
-Vazi posle dodji na opstiples,bicemo jos tu.
-OK
Rachel je usla u ucionicu za balet.
-Rachel probaj sa Trentom one vase koreografije.-rece Mrs.Fulton nastavnica baleta.
-De si-rece joj Trent(znate isti onaj sa bendom).
Koreogarafija je bila predivna.Rachel je primetila kraickom oka da su Georgia i Jack dosli da gledaju.Georgia je ovaj put napravila facu "pih balet,gde je tu prava muzika".Ocigledno je da ona ne zna sta je klasicna muzika.Dosao je najlepsi deo,i bio je to najlepsi deo u celoj plesackoj skoli.Bilo je puno teskih bacanja po sceni,po kojima je samo Rachell bila poznata.Jack je zapanjeno gledao,a kada je to primetila Georgia ona je samo frknula jednom.Kada se zavrsila koreografija ona je zaboravljajuci da je u stiklama dosla na sred ucionice i rekla:
-samo da probam nesto.
Probala je neko bacanje nasta je samo pala i polomila stiklu i izvrnula nogu.Dosla su hitna pomoc i ona je otisla u bolnicu.
-Eeej vidimo se na probi benda,vazi,nedostaje na nas dragi gitarista(umalo da zaboravim da kazem da svira gitaru)
-OK-odgovori Rachell.Izasla je i otisla kuci.
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell   Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Mar 07, 2009 4:39 pm

-Ovako,sledi nam koncert,Trent i Rachell vi ste par,Jack ja ne znam sta da ti kazem,ali ovo sa Georgiom je katastrofa,ali smislicemo nesto.Helen i Graham par,vasa koreografija je nesto najbolje sto sam smislila nemojte da upropastite,"Angels-i" spremite se najbolje sto mozete-rece Mrs.Boston.
-Jasno-odgovorise svi uglas.
.
.
.
Sprema se zurka u "LEDS-u" povodom predstojeceg koncerta,da bi se malo opustili dan pred nastup.Live muzika koju sviraju Rachell,Helen,Trent i Graham-znaci njihova rock grupa.Svi skacu i ludiraju se,a nastavnici nisu izuzetak.
-Ee ljudi ajmo malu pauzu-doviknu Rachell.
-Ajde-rekose svi u glas.
Rachell sidje sa binice i uputi se ka stola sa sokom.Videvsi Jacka kako sam sedi na stolici nedaleko od stola,pridje mu.
-Sto si tako sam,sta je bilo sa Georginom i tvojom koreografijom?
-Pa znas da je u bolnici,javili su mi njeni da je zapravo polomila nogu,zao mi je ali i nije,mnogo pametuje znas.A koreografiju cu raditi sa Fionom,on je super,stvarno se trudi.
-Pa drago mi je sto si bar nasao nekog koji stvarno daje sve od sebe a ne kao Georgia.Nego,u pocetku vi ste mi delovali stvarno bliski,kako ste se upoznali,posto sam cula da je ona iz SAD-a a ti iz Shefielda?
-Paa,moj tata je poslom bio u SAD pa sam i ja posao,a ona je bila glavna u novoj skoli...Ma komplikovano,ali stvarno me nervira.
-Da razumem te,takve uvek dolaze u "LEDS",pre nje smo imali istu takvu Stacy se zvala,ali hvala bogu otisla je.Kako si poceo sa plesom,znas ima retko decaka.
-Sve je pocelo kad sam nacinio stetu u Shefieldskoj skoli,mama je htele da me postedi tih slucajeva pa me vodala po raznim institutima za igru,muziku,glumu ne bi li me sto vise zaposlila.
-Jack!!
-Ovaj mora da idem,zove me Fiona,vidimo se na koncertu.
-Vazi!!Caos!
Rachell je ostala da stoji tu.Nikada pre nije obracala paznju na Jacka.Nikada nije bas u potpunosti primetila tu dugu crnu kosu i braon oci iz kojih se videla dobrota.Nije delovao kao potrcko,zasto je onda sve vreme bio sa Georgiom?Stvarno joj je bilo drago sto bar moze lepo da plese sa Fionom,jer je ona stvarno dobra i daje se od sebe.Ali opet zasto je kasno primetila Jacka?Izmakao je taj trenutak za jedan dan.Okrenula se videla je Jacka i Fionu kako se smeju i plesu.
-Boze ja sam zaljubljena i ljubomorna-pomislila je.
Nikada se pre nije tako osecala,bilo je grozno,tako blizu a tako daleko.
-Rachell!!!
-Hmm!-odgovori ona.
-Zvala sam te 5 puta da li si ti gluva-bila je to Helen.
-Ma nesto sam se zamislila,znas li da Coca-Colla ima kofeina?-smisli nesto na brzaka Rachell.
-Kakve to uopste ima veze sa vezom,nego hajde dodji,prvo cemo Graham i ja odigrati pa ces ti i Trent,OK?-upita Helen.
-Super evo idem samo da se spremim-rece Rachell.
Otisla je do kupatila,umila se.Zatim do svog ormarica i presvukla se za svoju tacku.Bila je to predivna Spansko-gothska haljina,sa tilom kao rukavice koje se zakacinjale za srednji prst.Koreografija koju je ona igrala zvala se "Love never ends".
Posle njene zavrsene tacke dosla je Fiona i cestitala na predivnoj koreografiji,zatim je pozvala Jacka da oni probaju njihovu posto su vezbali samo jednom.
.
.
.
-Ok razlaz,ma salim se nego hajde svi polako kuci da se naspavate sutra imate tezak dan pred sobom.
Tako se zavrsila zabava,ali sutra je novi dan,nova nada ili samo jos jedan izmak.
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell   Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Mar 07, 2009 5:18 pm

Koncert je prosao sjajno,svi su dali sve od sebe.Rachell zajedno sa Helen ide kuci.
-Hej Rachell!!-Zacu ona Jackov glas.
-Molim?-doviknu ona.
-Cekaj,hocu nesto da porazgovaram sa tobom.Uhh cek umorih se.
-OK cekam-rece Rachell puna nade.
-Helen izvini ovo bih popricao sa njom u cetiri oka,vazi,ne ljutis se?-Upita Jack.
-Ma ne,ne,samo vi pricajte.-Rece kroz smesak Helen-Ja cu se vratiti sa Trentom i Garhamom.
Kad Helen ode,Jack se uozbilji.
-Slusaj,cuo sam da si ti nekako najbolja u davanju savet,zar ne?Pa...bolje da sednemo...Ovako jeste da neznam Fionu bas dugo,ali deluje kao fina devojka,zar ne?
-Pa..
-Neznam da li da je pitam da mi bude devojka.Neznam nisam jos primetio nikakve slicnosti medju nama,ali nikada nisam imao nekog sa puno razumevanja sto se koreografije tice.
-Zasto to pitas mene,ko sam ja?
-Pa neko ko moze da me savetuje.
-Trebao bi da slusas sebe,ne mene,to ti je moj savet.Fiona jeste fina i sve to,tako da imas moje psiholosko odobrenje-rece Rachell kroz neki smeh,ako se uopste moze nazvati tako.
-OK
-Sta cekas stigni je!!
-Aha,sad?
-Pa kad drugi put,sad je najbolje,zar ne?
-U pravu si,odo,hvala!!-rece i ode.
-Rachell,kokosko jedna-pomisli Rachell.
.
.
.
Mrs.Boston prica kako su sjajno izveli tacke.Rachell se bas i ne trudi da slusa to.Zabuljila se u tavanicu.
-....Danas necemo nista da probamo,vec cemo da pricamo o utiscima,Rachell sta ti imas da kazes?Rachell,Rachell!!
-Molim?a o cemu govorimo?
-Sta ti je?-sapatom je upita Helen-Je li Jack,nije te valjda pitao...
-Ne budi luckasta-rece Rachell.
-Pa Rachell,utisci-upita nestrpljivo Mrs.Boston-Izadji ovde i ispricaj nam.
Rachell izadje u sredini kruga,koji su napravili.Primeti kako joj Jack pokazuje palac nagore,i kako se smesi
-Hmmmm,sta da kazem bilo je stvarno extra.
.
.
.
Helen says:
-Sta je bilo sinoc pricaj!!Zasto bi bila luckasta oko Jacka.
Rachell says:
-Da li ti imas oci pitao me je za savet oko Fione,zasto bi obigravao oko Fione da me je pitao sinoc?
Helen says:
-Nemam pojma.U pravu si.Ok nego odo ja mora nesto da zavrsim mami.Pozzz
P.S.Jedva cekam da idemo u Austin sa 'LEDS-om"
Rachell says:
-OK,poooz!!
P.S.takodje
Helen is offline.
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell   Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Mar 07, 2009 10:43 pm

Jack is online.
Jack:Hej,sta ima novo,nikako nam se ne poklapaju casovi u zadnje vreme.
Rachell:Pa nema nista,kod tebe?
Jack:Pa nista sad sam se vratio sa bazena.Inace imas li nesto u planu danas?
Rachell:Da cuvanje brata.
Jack:Koliko ima godina?
Rachell:5 on je najmladji.
Jack:A koliko vas ima?
Rachell:petoro
Jack:Pricaj mi o tome,nas ima sestoro.
Rachell:zanimljivo,Ja sam najstarija 17,Daniel 15,Hariette 12,Nate 8 i Barry 5.kako je kod tebe?
Jack:pocecu od najmladjih Susan 13,Catherine i Jason 16,Tina 17,Ja 19 i Layla 21.
P.S.Pomoci cu ti oko cuvanja brata,moze?
Rachell:zanimljivo
Jack:Mozes li prestati sa zanimljivim
Rachell:zanimljivo,ne nemogu
Jack:OK vidim da ti nisu sve ovce na broju,dolazim.
Rachell:Ali ne moras,ionako je sve to dosadno
Jack is offline.

Zvono je zazvonilo.Rachell je skocila kao gazela.
-Rachell za tebe je,hajde udji,udji.
sisla je niz stepenice.
-Nisi morao odmah da doletis,znas-rece Rachell.
-Zanimljivo......-rece Jack.
-Sta sad me kopiras,znas li da mrzim kad me kopiraju.
-Ne neznam.
-Deco mi idemo-rece Rachellina mama-vracamo se predvece,pazi da Barry dobro jede.
-Vazi mama,cao,lepo se provedite-rece Rachell roditeljima.
Rachell zatvori vrata.Uvede Jacka u dnevnu sobu,zatim odabra crtani za Barrija i pusti na DVD.
-Roditelji su ti fini-rece Jack ne bi prekinuo tisinu.
-Aha znam-odgovori Rachell vaduci flasicu cokoladnog mleka-sacekaj da dam Barriju.
.
.
.
Posle crtaca izasli su u park.Barryja je Rachell ostavila kod rodjake Mandy,tako da su Jack i Rachell mogli nasamo da pricaju.
-Hvala ti za savet,Fiona i ja se super slazemo.
-Nema na cemu drago mi je-rece Rachell gledajuci da sto brze promeni temu.
-OK necu te smarati samnom i Fionom,hoces da skacemo sa ljuljaske.
-Zanimljiva ideja,hajde!!
-Opet ti sa zanimljivim!
-Pa sta cu,a ti bese sviras sta ono Gitaru,bas gitaru?
-Gitaru-rece Jack hodajuci do ljuljaske.
-Zanimljivooo,hehehe,ja takodje.
-Da video sam,bas lep sviras.
-Hvala
-I predivno igras,znas prvih nekoliko casova sam gledao da pokupim par trikova od Trenta i tebe.
-Koliko hoces da se zaljuljamo?
-Recimo mnogo da se zaljuljamo.
-Svidja mi se ideja,vazi.
Dok su se zaljuljivali,pricali su o raznim temama.Rachell pored igranja saznala jos mnogo stosta o Jacku.
-Hajde 1,2,3,SKACI!!
Oboje skocise u isto vreme pri tom Jack pade na Rachell.Jack se zagleda u Rachell,zasto se tako cudno osecao.
-Umm mora da pokupim brata,vidimo se kasnije-odgovori Rachell zurno otrcavsi iz parka.
Nazad na vrh Ići dole
Trinidad Maria Gardell
Profa
Profa
Trinidad Maria Gardell


Ženski
Broj poruka : 449
Godina : 29
Lokacija : The magic library
Datum upisa : 18.08.2008

Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell   Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell EmptySub Mar 07, 2009 11:02 pm

-Jeee Austin,napokon!!!-rece Helen na aerodromu.
-Da i ja sam srecna zbog toga sto idemo u Austin.
Posto su prosle pregledanje prtljaga,pogledale su poslednji put Londonski aerodrom.Odjednom Jack se pojavi ispred stakla.
-Rachell volim te.-rekao je ali ona nije cula.

-Hej sta to Jack hoce da kaze-upita se Helen
-Molim?-upita Rachell pokazujuci rukama da ne cuje.

-J a t e v o l i m-rece sovo po slovo Jack.

-Ne nerazumem-rece Rachell.
-Hajde da krenemo eno policija se malo uznemirila.
-Ne cekaj,misli da kaze da obozava Fionu,I...da..cek..aha i da je nece napustiti da ode na neki autobus.
-Sta ce Fiona u autobusu-oita je Helen.
-Pravo da ti kazem neznam-rece Rachell-N e m o g u d a t i p o m o g n e m-pokusa Rachel da mi pokaze rukama.
.
.
.
Trenta nema,Mrs.Boston nija tu,otisla je da ga trazi.Sve je nekako sruseno.Pocinje,oni nastupaju.Odradila je svo solo,a uskoro ce i deo gde Trent treba da se ubaci.Ovo se jednostavno ne desava,ne njoj.Ali neko je uzima za ruku,nemoguce Jack!!Sta ce on tu.Njihov soli.Blize se jednom drugom,magija.Poljubio je.Publika uzdise,sudije takodje.Najtezi deo i Jack je uspeo.Kraj,oni su i dalje zagrljeni.Zavesa se spusta.Uspeli su.
-Ali sta je sa Fionom?
-Sta sa njom?To da je ona flegma i sa svimaje dobra.Nekad da bi stigao do tebe moram tezim putem,nema precica u ljubavi.
-Da ta filozofija je tacna.
Never ending comes to an end.

Nagadjajte sta je bilo kasnije.Da to dvoje su postali super muzicari i igraci.predaju sada u "LEDS-u" i uzivaju zajedno u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty
PočaljiNaslov: Re: Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell   Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Never Ending-A story by Trinidad Maria Gardell
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Immortal-A story by Trinidad Maria Gardell
» Lost pages of Trinidad Maria Gardell-molim vas da niko ne pise sem mene
» My story..xD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Svet HP :: Diagon Aleja :: Biblioteka-
Skoči na: